Můj osobní příběh

 
Všechno to začalo nejcennějším neúspěchem…
 
Víte, jak se říká, že když člověk něco opravdu chce, celý Vesmír se spojí, aby mu to splnil? Tak ten můj Vesmír měl asi dovolenou.
Chtěla jsem studovat psychologii, jenže zrovna ten rok se rozhodli, že ji neotevřou. Takže místo toho, abych analyzovala lidskou mysl, skončila jsem u… biologie. Tak takto jsem si budoucnost nepředstavovala. „Budu teď zkoumat buňky a pitvat žáby!“ Ale velice záhy přišel „aha moment“, že biologie je vlastně o životě! 
O těle, o přírodě, o tom, jak všechno souvisí se vším. A místo frustrace jsem začala nacházet potěšení a hlubší smysl.
 
Jak se z bioložky stane koučka?
 
Z biologie jsem si odnesla jedno zásadní poznání: Naše tělo není jen schránka, ale dokonalý systém, který má obrovskou sílu se uzdravit, když mu dáme, co potřebuje. To mě přivedlo k osobnímu rozvoji, koučování a práci s lidmi. Nešlo mi o „biohackování“ (jak se dnes moderně říká), ale o to, jak se cítit dobře a žít naplno. A začala jsem se vzdělávat dál – NLP, kineziologie, koučink, Pozitivní inteligence – práce s vnitřními sabotéry, různé techniky práce s myslí a tělem. Chtěla jsem pochopit, jak lidé fungují – a hlavně, jak můžeme žít zdravěji, s větší energií a radostí. Pomáhala jsem lidem růst, posouvat se a nacházet své silné stránky. Koučovala jsem v mnoha českých i zahraničních firmách manažery i zaměstnance, setkávala jsem se s lidmi i mimo pracovní prostředí. Viděla jsem, jak moc záleží na fyzické a psychické rovnováze. Nestačí totiž pracovat jen s hlavou. Pokud chceme skutečnou změnu, musíme propojit hlavu i tělo.
 
A pak se Vesmír vrátil z dovolené a mě do života vstoupila Ájurvéda – starověká moudrost (nejen pro moderní ženy 🙂 )
 
Ájurvédu jsem nejdříve brala jako takový „exotický systém stravování“. Ale když jsem se do ní ponořila, pochopila jsem, že je to mnohem víc než jen kurkuma v mléce a olej na obličeji. Je to životní styl šitý na míru. A to „na míru“ znamená opravdu směrem ke konstituci, kterou jsme dostali do vínku a máme ji na celý život. Když však svoji konstituci neznáme nebo nerespektujeme, je těžké těšit se ze života.
A dobrá správa je, že Ájurvéda není žádná raketová věda. Takže nepojedeme meditovat do Himalájí, nebudeme pít litry ghí (i když konstituce Váta si více tuku dopřát může 🙂 ) a nemusíme počítat do 108, abychom mohly využívat sílu Ájurvédy. Stačí pár změn a začneme cítit rozdíl.
 
Nebudeme radikálně měnit celý svůj život, začneme mu jenom lépe rozumět.
 

Každý z nás je jedinečný, a stejně tak jedinečná je i naše cesta ke zdraví, energii a spokojenosti. Ať už je Vaší cestou Ájurvéda, NLP, práce s vnitřními sabotéry nebo jiné techniky osobního rozvoje, klíčové je najít harmonii mezi tělem, myslí a emocemi. Protože když se začneme cítit dobře uvnitř, projeví se to i venku 

– v naší energii, rozhodování, vztazích i životní spokojenosti.

 

Chcete poznat sami sebe a žít ve větší fyzické i psychické harmonii? Najděme společně, co Vám nejlépe sedí. Začít můžeme kdykoliv.